Пріоритетом проекту є підтримка та адаптація європейських систем професійно-технічної освіти до умов війни в Україні. Саме тому виникла необхідність створення консорціуму, до якого увійшов академічний партнер з України - Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського (КПІ), який привносить у проект додаткову цінність - знання про потенційних учасників навчання та сприяє охопленню конкретної цільової групи.

Стратегія для українських біженців через освіту в галузі ІТ та індустрії 4.0 в країнах ЄС*

Стратегія пропонує комплексний підхід до інтеграції українських біженців, переважно жінок, у ринок праці ЄС через освіту в галузях ІТ та Індустрії 4.0. Розроблена в рамках проекту «Інкубатор свободи для України» (IFU), вона базується на досвіді та даних, зібраних університетами-партнерами в Польщі, Чехії, Угорщині та Україні. Основна мета - подолати проблему нестачі кваліфікованих кадрів і вирішити проблему дефіциту талантів у цифровому секторі ЄС за допомогою цільового навчання та перекваліфікації біженців.
Стратегія ґрунтується на принципах справедливості, рівності та розширення прав і можливостей, з особливим акцентом на подоланні гендерного розриву в галузях STEM. На основі аналізу потреб ринку та навичок біженців були розроблені освітні програми, починаючи від курсів програмування і закінчуючи тренінгами з м'яких навичок та цифрового маркетингу. Документ містить конкретні рекомендації для навчальних закладів та політиків, зокрема щодо впровадження мікрокредитів, визнання українських кваліфікацій та створення механізмів підтримки. Кінцевою метою є створення стійких шляхів для професійної самореалізації українців, що принесе користь як біженцям, так і європейській економіці, а також сприятиме майбутньому відновленню України.

*Стратегія наразі перебуває на завершальному етапі розробки та буде презентована на низці заходів, зокрема — під час конференції в КПІ наприкінці вересня